GNIAZDO GEOGRAFICZNE - KUFLEW
     "Kuflew, wś, pow. nowo-miński, gm. i par. Kuflew; leży na prawo od linii dr. żel. terespol., o 8 w. od st. Mrozy, na drodze z Mrozów do Latowicza. Posiada kościół paraf. drewniany, założony w 1515 r. przez Oborskiego; obecny z 1759 r. fundacyi Skarbka. Par. ma 2692 dusz. ..."  Słownik Geograficzny Królestwa Polskiego, tom IV,  str. 848, Warszawa 1883.
    
Kościół parafialny p.w. Marcina i Mikołaja w Kuflewie wybudowano w latach 1991-1994. Stary kościół spłonął 8 marca 1991 r. wraz z całym XVIII wiecznym wyposażeniem. Księgi metrykalne zostały jednak uratowane.

                                                                                                                                                               Luty 2010
    
     Często zaglądałem, zaglądam na stronę internetową http://www.geneteka.genealodzy.pl/ Chyba wszyscy wiedzą, że to wynik pracy wielu polskich genealogów. Coś unikatowego na skalę światową. Mamy tam bowiem indeksy akt metrykalnych, stanu cywilnego od wieku XVIII. Taka wielka baza danych zapisów metrykalnych z całego kraju. Istne cudo dla poszukiwaczy dziejów historii rodziny. Miałem szczęście w genetece pojawiać się zaczęły zapisy o rodzinie Techma
ńskich z małej miejscowości Kuflew. Informacji miałem coraz więcej i więcej. To dzięki pracy  dwu Panów;  tomekov i Jules mogłem rozpoznać nowe gniazdo geograficzne mojej rodziny. Dziękuję Panowie !!! Obaj Panowie indeksują parafię Kuflew;
Księga - Urodzenia, Lata: 1716-56, 58-74, 76-99
Księga - Małże
ństwa, Lata: 1713-21, 24-32, 34, 68-1815
Księga - Zgony, Lata: 1713-29, 31-1802
Wiadomo, indeksy zawierają bardzo mało informacji. Pokusiłem się jednak o sporządzenie drzewa genealogicznego. Spodziewam się, że zawiera błędy. Poprawię je, jak dotrę do treści całych metryk.

                                                                                                                                                      Kwiecień 2010      Z wielkimi nadziejami na uzyskanie dużej ilości danych o rodzinie z Kuflewa rozpoczęłem przeglądanie mikrofilmów. W AP Kraków miałem do dyspozycji Akta stanu cywilnego parafii rzymskokatolickiej w Kuflewie, powiat Mińsk Mazowiecki z lat 1826-1857. Cały zespół 242/0 z Archiwum Państwowego w Siedlcach. W treści zapisów metrykalnych znalazłem tylko raz nazwisko Techmańska. Uwzględniając ilość informacji z genetyki to zastanawiająco mało. Jednak ta jedna odnaleziona metryka jest arcyważna.
Łączy bowiem dwie miejscowość ze sobą Kuflew z Techmanami. Znalazłem pierwszy raz Techmańskich z wioski Techmany.
W skanie aktu małże
ństwa Baltazara Jagodzińskiego z Teresą Techmańską z m. Kuflew z roku 1821. Czytam "... panna ... zostająca przy rodzicach na wsi Techmany, w asystanyi oyca swego Marcina i matki Kostanyi Banaszaków, Techmańskich na Techmanach z wyrobku utrzymujących się."
POWIĘKSZ MAPĘ
POWIĘKSZ RĘKOPIS
http://dworek-kuflew.com/