GNIAZDO GEOGRAFICZNE - WARSZAWA
Najmniejsze " drzewko ". Istnieją jeszcze księgi metrykalne które muszę przeglądnąć. To brak czasu spowodował, że " drzewko "  jest tak skromne.
Metryki można zobaczyć w pliku, metryki_warszawa.
Plik graficzny do pobrania, wielkość 0,2MB drzewo_warszawa.
                                                                                                             Styczeń / czerwiec 2010

       Długo trwało przeglądanie mikrofilmów z zespołu „Akta stanu cywilnego parafii rzymskokatolickiej św. Wawrzy
ńca Męczennika oraz św. Stanisława i Wawrzyńca w Warszawie (Wola)” nr zesp. 179/I, 1826-1907. Całych rolek mikrofilmów było chyba z 18. Właścicielem ich jest Archiwum Państwowe m.st. Warszawy. Dobrze, że mogłem przeglądać je w Archiwum Państwowym na ul. Siennej w Krakowie.   Co znalazłem?
        1.)  Najważniejsza informacja, Franciszek Techma
ński (ur. ~1863 w m. Mikanów) był bratem Jana Techmańskiego (ur. ~1867 w m. Pogorzel). Obie miejscowości leżą parę kilometrów na południe od Mińska-Mazowieckiego i ledwie kilka kilometrów od m. Kuflew. Ten Kuflew jest bardzo istotny. Bowiem zapisy metrykalne z bazy "GENETEKA" z końca XVIII wieku (a jest ich tam około 30) wskazują, że było tam sporo Techmańskich. Istnieje zatem spore prawdopodobieństwo, że Techmańscy z Warszawy pochodzą właśnie z m. Kuflew. Rzecz jasna moje dalsze poszukiwania pójdą w tym kierunku.
        2.) Odnalazłem sporo zapisów metrykalnych które pozwoliły poprawić drzewo warszawskie. Wpisać mogłem sporo nowych osób i dat.
PODGLĄD CAŁEGO DOKUMENTU
Aktu ślubu Franciszka Techmańskiego i Maryanny Osińskiej z roku 1884.
PODGLĄD CAŁEGO DOKUMENTU
Aktu ślubu Jana Tuchmańskiego i Maryanny Bieżan ( z Biczów ) z roku 1890.
Zoomify Hotspot Viewer